Wand – łagodnie u dentysty

Nie możemy Ci obiecać, że leczenie stomatologiczne będzie wyglądać jak relaks w SPA. Ale zapewniamy, że w wielu gabinetach wizyta może być bardzo komfortowa, łagodna i bezbolesna. Taka, że możesz ją wręcz przespać.

 • Spotkanie z dentystą nie musi kojarzyć się z mało przyjemnymi doznaniami, nie musi kojarzyć się z bólem. Nie obawiaj się. Nawet jeśli spodziewasz się, iż przeprowadzane zabiegi mogą potencjalnie powodować dyskomfort czy ból, to dobry lekarz przeprowadzi każdą procedurę w trakcie Twojego leczenia bezboleśnie i delikatnie.

 • thewand_lagodnie_03

 • Technologia znieczuleń Wand ułatwia lekarzowi stworzenie Strefy Łagodności w swoim gabinecie. Niezwykle delikatnie podane, skuteczne znieczulenie będzie dla Ciebie zaledwie neutralnym doznaniem, być może nawet nie zauważysz, że znieczulenie jest już podane. Będzie dobrym początekiem zwykłego spotkania z lekarzem.

 • Przez wiele lat znieczulenie stomatologiczne było stosowane prawie wyłącznie do ekstrakcji, czyli do „wyrywania” zębów. Obecnie znieczulenie jest stosowane znacznie częściej – w niektórych gabinetach rutynowo do wszystkich zabiegów opracowania zębów (tzw. „borowanie”), a nawet przy  bardziej inwazyjnych zabiegach higienizacyjnych (piaskowanie, skaling).

  Ale co najważniejsze dzięki Wand zupełnie zmienił się również sam sposób podawania znieczulenia. Bez zastrzyku, bez wtłaczania płynu, bez bólu. Dlatego dziś cała wizyta u dentysty – od samego początku do końca – może być łagodna i bezbolesna. Delikatne podanie środka znieczulającego jest możliwe dzięki Wand.

 • wand_front

Dotyk zamiast ukłucia

 • Jak wygląda takie znieczulenie? Wszystko zaczyna się od ustawienia niewielkiego komputera, do którego wężykiem  podłączona jest końcówka przypominająca cienki długopis, zakończona niewielką igłą.  Kiedy pacjent już wygodnie zasiądzie na fotelu dentystycznym, lekarz stomatolog bierze do ręki „długopis” i na początek przykłada  – bez żadnego wkłuwania – do dziąsła i bezboleśnie zaczyna podawać płyn znieczulający.

  Następnie lekarz bardzo powoli zaczyna wprowadzać igłę w kierunku zębów. Dla pacjenta jest to zupełnie niewyczuwalne.

 • igla_2

 • Sekret tkwi w tzw. płaszczu anemizacyjnym.

  Płaszcz anemizacyjny to płyn znieczulający, który cały czas otula końcówkę igły, sącząc się kropla po kropli. Dziąsło i tkanki są znieczulane, jeszcze zanim dotknie ich igła.

 • ZOBACZ FILM – u dentysty bez stresu? Leczenie z użyciem Wand

  Czy leczenie stomatologiczne może odbywać się bezstresowo? Zobaczcie, co mówią stomatologowie dr Henryk Frelich i dr Marta Cichocka ze Specjalistycznego Centrum Stomatologicznego w Żorach, na temat łagodnego znieczulenia Wand.

  Zobacz więcej filmów

Delikatne podanie

thewand_lagodnie_08

Kiedy końcówka Wand dotrze do miejsca, gdzie ma zostać wprowadzony płyn znieczulający wówczas  komputer aplikuje płyn z tzw. prędkością fizjologiczną. Oznacza to, iż jest on dostarczany na tyle wolno, by ciśnienie wprowadzanego płynu nie rozpierało tkanek i nie wywoływało odczucia bólu, bądź dyskomfortu. Całość procesu trwa do ok. 2 minut, a po jego zakończeniu lekarz może od razu rozpocząć zabieg. Znieczulenie już działa.

Parametry podawania znieczulenia są cały czas komputerowo monitorowane. Kontrolowane są zarówno ciśnienie jak i tempo podawania płynu, czyli dwa czynniki odpowiadające za ból spowodowany rozpychaniem tkanek.

 • ZOBACZ FILM – jakie znieczulenie będzie dobre w zabiegach chirurgicznych

  O zastosowaniu komputerowego znieczulenia Wand przy zabiegach chirurgicznych, np. wszczepienia implantów stomatologicznych, mówi dr n. med. Krzysztof Awiłło z Centrum Stomatologiczno-Implantologicznego w Warszawie.

  Zobacz więcej filmów

Komfort po zabiegu

thewand_lagodnie_09

Wand umożliwia lekarzowi stosowanie  również takich technik znieczulenia, gdzie znieczulony jest tylko jeden, wybrany ząb, a tkanki miękkie – wargi, policzek, język – zachowują pełną sprawność.

Pacjent po wyjściu z gabinetu, może normalnie jeść, mówić, śmiać się i wrócić do swoich codziennych zajęć, nie martwiąc się o skutki uboczne.

Decyzja, czy tego typu znieczulenie  może być zastosowane u Ciebie zależy od kilku czynników i podejmuje ją lekarz.

 • ZOBACZ FILM – znieczulenia Wand z zabiegach stomatologii estetycznej.

  Dr Sylwia Cielebąk opowiada o korzyściach z zastosowania łagodnie podawanego znieczulenia Wand w stomatologii estetycznej.

  Zobacz więcej filmów
 • ZOBACZ FILM – Czy znieczulenie Wand może zmienić podejście pacjentów do leczenia?

  O tym opowiada lek.stom. Małgorzata Grzegorzak – Nowakowska z Dental Clinic w Gliwicach

  Zobacz więcej filmów

Bezpieczeństwo i skuteczność

 

Niektóre z technik znieczuleń wymagają ekstremalnie precyzyjnej kontroli ciśnienia płynu znieczulającego, po to, aby nie doszło do uszkodzeń w miejscu podania anestetyku. Wand zapewnia bezpieczne i skuteczne wykonywanie tych technik poprzez komputerową kontrolę procesu aplikacji.

Dzięki Wand lekarz może precyzyjnie prowadzić igłę do miejsca, gdzie chce wprowadzić znieczulenie. Igła nie odchyla się w tkankach ( nie “zakręca”), jak ma to zawsze miejsce przy korzystaniu ze strzykawki. Igła Wand zmierza prosto do celu, precyzyjnie podając znieczulenie w miejsce, które będzie leczone.

Łagodnie podane, skuteczne i bezpieczne znieczulenie to sposób udaną, komfortową wizytę w gabinecie stomatologicznym.

 • ZOBACZ FILM – Znieczulenie Wand – szeroko stosowane?

  Dr Dorota Chojnacka z kliniki Dentart w Otrębusach opowiada o szerokim zastosowaniu znieczulenia Wand.

  Zobacz więcej filmów