Jeśli boisz się dentysty, nie zwlekaj, szukaj gabinetu, który znieczula bezboleśnie

Uciążliwy ból zęba dokucza, a powodów by unikać wizyty u stomatologa wciąż za wiele. Długą listę otwierają: lęk nabyty w dzieciństwie, obawy związane z samym zabiegiem, no i zwykły widok strzykawki. Lekarstwem jest Wand – nowoczesne, komputerowe, delikatnie podawane znieczulenie, dzięki któremu wizyta u stomatologa jest nie tylko bezbolesna, ale i bardziej bezpieczna. A co najważniejsze, urządzenie, to potrafi przekonać pacjentów do leczenia – zapewniają dentyści.

Bez negatywnych odczuć
Wielu ludzi w Polsce, jak i na świecie po prostu boi się dentysty – nie ma w tym nic nowego. Atrybutami wywołującymi strach są: strzykawka, którą lekarz podaje znieczulenie oraz narzędzia dentystyczne, np. wiertło. Myśl o strzykawce, czy nieprzyjemnym borowaniu potrafią skutecznie odstraszyć pacjentów od wizyty, nawet tych z największym bólem zęba.

Znieczulenie Wand pozwala wyeliminować negatywne uczucia, związane z leczeniem zębów. Jest to forma znieczulenia, polegająca na łagodnym i bezbolesnym podaniu anestetyku, przy czym nawet samo wprowadzenie igły do dziąsła oraz przejście igły przez tkanki jest niemal niewyczuwalne przez pacjenta i nieporównanie bardziej komfortowe od tradycyjnego znieczulenia strzykawką. Do tego płyn znieczulający jest wprowadzany z prędkością fizjologiczną, gdzie tkanki łączne dziąsła nie są poddane wysokiemu ciśnieniu, jak to ma miejsce w przypadku znieczulenia tradycyjnego. Znieczulenie takie jest więc przyjemnym i delikatnym wstępem do właściwego.

Długopis, który znieczula?
Od najmłodszych lat doświadczamy bolesnego kontaktu z igłą i strzykawką – u pediatry, w gabinecie zabiegowym, u dentysty. Zostaje więc z lękiem przed kolejnym zastrzykiem. Dotyczy to zarówno najmłodszych, jak i dorosłych, którym ten lęk towarzyszy przez całe życie. Dlatego też dentyści zastępują strzykawki Wandem.

Powód? Wand w niczym strzykawki nie przypomina – ani z wyglądu, ani z działania. Co prawda Wand posiada igłę, lecz jest ona najcieńsza z możliwych i wprowadzana w bezbolesny, inny od tradycyjnego, sposób. Z kolei dzięki powolnemu podawaniu znieczulenia i kontrolowanemu tempu jest ono całkowicie bezbolesne. Rzecz nie do pomyślenia przy strzykawce.

Powiedz, co dolega
To nie koniec. Wand to system bezpieczny i precyzyjny. Dzięki nowym technikom, które mogą być wykonane tylko z Wandem, znieczula on wyłącznie to miejsce, która ma być poddane leczeniu – np. jeden ząb – i robi to w sposób skuteczny. Mimika twarzy zostaje zachowana, przez co w każdej chwili możemy odezwać się do lekarza, sygnalizując np. dyskomfort lub chwilowy lęk. Pacjent czuje się bezpieczniej, kiedy wie, co robi lekarz i ma poczucie kontroli. Poza tym po wyjściu z gabinetu pacjent może od razu wrócić do swoich codziennych zajęć bez uczucia dyskomfortu.

Podsumowując, zamiast zwlekać z wizytą u stomatologa, warto znaleźć gabinet, w którym korzysta się z komputerowego systemu Wand. Nic nie ryzykujemy, a możemy zyskać nową jakość leczenia zębów.

 

Jak znaleźć gabinet? Proste, skorzystaj z naszej wyszukiwarki dostępnej na tej stronie.

Wpisz swoje miasto i zobacz, jaki gabinet znajduje się w Twoim najbliższym sąsiedztwie.

Sprawdź

Posted in: